۱۳۹۲/۷/۱۴

مدافع قهرمانی برای اولین بار باخت، شاهین به فینال رفت


طوفان هریرود بازی برگشت خود را در مقابل شاهین آسمایی در مرحله نیمه نهایی با اندوخته ۲ گل زده بیشتر شروع کرد.  طوفان بازی رفت را با گلهای دقیقه ۱۲ غلامرضا یعقوبی و پنالتی دقایق آخر حمید کریمی دو بر صفر برده بود. ضعف گلزنی در تیم شاهین در بازی رفت بسیار مشهود بود به طوریکه در بازیهای گذشته فقط چهار بار توانسته بودن دروازه حریفان را باز کنند. برای رسیدن به فینال مسابقات باید منتظر یک شاهین خلاق و دلیر باشیم.

در همان دقایق اول مسابقه، معروف محمدی از تیم طوفان هریرود صاحب یک فرصت تک به تک شد، که داور کناری مسابقه آفساید وی را اعلان کرد. این در حالی است که مربیان تیم طوفان هریرود معتقد به آفساید نبودند. 

شاهین جدید اما امروز خود را نشان داد. اولین شانس خوب بازی در دقیقه ۸ به وجود آمد وقتی که سمیع محمدی از شاهین در سمت راست محوطه با یک ارسال مواج توپ را داخل محوطه هیجده قدم فرستاد. مهاجم و ماشین گلزنی شاهین، حشمت بارکزی با یک ضربه سر زیبا این توپ را تبدیل به گل کرد. این گل نتیجه مجموع دو بازی را تبدیل دو بر یک کرد. این گل یک شروع  تهاجمی خوب برای شاهین بود.

در ادامه نیمه، طوفان هریرود به نظر می رسید که دارد با احتیاط بازی می کند، بجای حمله کردن که شاخصه این تیم بود آنها به فکر حفظ نتیجه بودند. در دقیقه ۴۲ یک اشتباه مهلک دروازه بان طوفان اوضاع را برای این تیم خرابتر کرد. یحیی زاده وقتی که می خواست شوت نه چندان محکم بارکزی را که از فاصله ۱۸ متری شلیک شده بود را از آن خود کند، توپ از زیر بدن او وارد دروازه شد. یحیی زاده از شرم روی زمین افتاد در حالیکه بارکزی از خوشی پیراهن خود را از تن بیرون کشید. تنها یک نیمه طول کشید که شاهین بتواند دو گل خورده در بازی رفت را جبران کند.

نیمه دوم یک نیمه متعادل بود. اما بیشتر موقعیتهای خطرناک از آن شاهین بود. در دقیقه ۶۱ ضربه سر مصطفی افشار که از روی یک ضربه کرنر به دست آمد به تیرک دروازه بر خورد کرد و او یک موقعیت خطرناک دیگر را هم در دقیقه ۷۰ ایجاد کرد. مصطفی افشار در ترکیب شاهین آسمایی قبلاً قرار نداشت و معلوم نیست او چگونه در ترکیب شاهین آسمایی اضافه شده است، در حالی که این فرصت به طوفان هریرود داده نشده است.

 بالاخره در دقیقه ۸۳ ، یک پاس بسیار خوب از حشمت نصیب افشار شد و بلافاصله و بدون هیچ مکثی از فاصله ۱۲ متری شوت خود را روانه دروازه یحیی زاده کرد و گل سوم تیم خود را به ثمر رساند.  این گل موج شادی را برای بازیکنان شاهین و هوادارانش به همراه آورد. دفاع شاهین هفت دقیقه مانده بازی را بعلاوه وقتهای اضافه بخوبی مدیریت و کنترل کرد. با این حال، مربی و بازیکنان طوفان هریرود از اینکه تنها سه دقیقه وقت اضافه مد نظر قرار گرفته به شدت معترض بودند، زیرا در جریان نیمه دوم چندین مرتبه بازیکنان هر دو تیم مصدوم شدند و بازی در حدود 8 تا 10 دقیقه متوقف بود.

با این برد سه بر صفر شاهین و در مجموع بازیهای رفت و بر گشت ( سه بر دو) به فینال راه پیدا کرد. طوفان تیمی که تا اکنون باختی در کارنامه خود نداشت باختی تلخی را متحمل شده بطوریکه دفاع پر ستاره آنها سه بار تسلیم شد. در طرف دیگر شاهین با روحیه ی خوبی به فینال مسابقات راه پیدا کرد.

حریف شاهین در روز فینال از برنده بازی تیم های عقابان هندوکش و سیمرغ البرز در بازی فردا مشخص خواهد شد. این بازی ساعت ۲:۳۰ بعد از ظهر در استادیوم فدراسیون فوتبال برگزار خواهد شد. نتیجه بازی رفت این دو تیم دو بر یک به نفع عقابان است.

این گزارش از وبسایت مسابقات برتر افغانستان با اندکی اضافات گرفته شده است. 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر