۱۳۹۲/۱۲/۱۴

اریش روت مولر مربی تیم ملی فوتبال افغانستان شد


اریش روت مولر به حیث مربی تیم ملی فوتبال افغانستان تعیین شد. 

بعد از مذاکراتی که میان مقام های فدراسیون فوتبال افغانستان و فدراسیون آلمان صورت گرفت، موافقت به این شد تا اریش روت مولر تیم ملی فوتبال افغانستان را در مسابقات جام چلنج آسیا در ماه می رهبری نماید. 

به دلیل چهار جلسه محرومیت، یوسف کارگر نمی تواند تیم ملی را در مسابقات جام چلنج مربیگری نماید. انتظار میرود وی به زودی از مقام مربیگری استعفا نماید. 

اریش روت مولر به دلایل امنیتی قبل از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تیم ملی را همراهی کرده نمی تواند. 

روت مولر از مربیان باتجربه آلمانی است. وی 69 سال دارد و در تیم های هم چون کولن آلمان به حیث بازیکن توپ زده است. 

او در سال های اول مربیگری خود تیم های کلن، هانسا روستوک و بونر را مربیگری کرده است. مهمترین دوران مربیگری مولر به سال های 1994 تا 2004 برمی گردد که وی دستیار مربی تیم ملی آلمان بوده است. او هم چنین در سال های 1996 و 1997 به حیث مربی موقت تیم ملی آلمان عمل نموده است. 

بین سال های 2003 تا 2005، روت مولر به حیث مربی تیم 20 سال آلمان نیز کار نموده است. 

در سال 2008، روت مولر دستیار علی دایی مربی اسبق تیم ملی ایران شد و برای مدتی کوتاهی نیز مربیگری این تیم را به عهده داشت. او هم چنین به حیث مشاور تیم استقلال ایران نیز عمل نموده است. 

 در سال 2011، روت مولر به حیث مشاور تیم 23 سال فلیپین تعیین شد و تا مدتی وی به این وظیفه ادامه داد. 

در این اواخر،  اریش روت مولر به حیث مهمان و سخنران خاص در رویدادهای مربیگری فوتبال اشتراک می ورزد. 

تقرر روت مولر خبر خوشی برای فوتبال افغانستان است. بعد از اعلان محرومیت چهار جلسه ای یوسف کارگر، سرنوشت مربیگری تیم ملی در هاله ای از ابهام بود و حالا حداقل بازیکنان تیم ملی می دانند در جام چلنج آسیا مربی آنها کیست. 

روت مولر تجربه زیادی دارد و خصوصاً اینکه یک قسمت تجربه او در آسیا است. با توجه به اینکه مربی جدید تیم ملی آلمانی است و یک تعداد زیاد بازیکنان تیم ملی نیز در آلمان توپ زده اند، تجربه و شناخت او می تواند در ایجاد هماهنگی در تیم ملی نقش فراوانی داشته باشد. 

تقرر روت مولر به حیث مربی پایان کار برای یوسف کارگر نیست. با توجه به اینکه کارگر در سالهای اخیر تیم ملی را رهبری کرده است، انتظار می رود وی تجربه خود از تیم ملی را با روت مولر شریک سازد. 

تنها مشکلی که هنوز هم وجود دارد، پیوستن دیر هنگام اریش روت مولر با تیم ملی است که می تواند روی آمادگی های لازم تیم ملی اثر بد بگذارد. اگر فدراسیون فوتبال افغانستان بتواند یک مسابقه دوستانه را در جریان ماه مارچ تدارک ببیند تا روت مولر نیز بازی را از نزدیک ببیند، وی فرصت تحلیل عملکرد بازیکنان را خواهد یافت. 

اما اگر به هر دلیلی این امر ممکن نباشد، برگزاری چندین مسابقه دوستانه در ماه های اپریل و می برای تیم ملی حتمی است. خبر خوشی که همزمان با تقرر روت مولر نشر شده است، تنظیم مسابقه دوستانه میان تیم های افغانستان و قرغیزستان در کابل به روز 13 ماه اپریل است.هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر