۱۳۹۳/۵/۳۰

ترکیب تیم 23 سال فوتبال کشور اعلان شد


فدراسیون فوتبال کشور ترکیب 20 نفری تیم 23 سال فوتبال افغانستان را اعلان کرد. 

ترکیب تیم ملی از این قرار است:

1. منصور فقیریار (بازیکن بالای 23 سال) - اولدنبورگ آلمان
2. فردین کوهستانی - شاهین آسمایی
3. اسلام امیری
(بازیکن بالای 23 سال) دمپوی هند
4. جلال الدین شریعتیار
(بازیکن بالای 23 سال) بدون باشگاه
5. روح الله اقبالزاده - بودو گلیمت ناروی
6. مسعود هاشمی - شاهین آسمایی
7. کنشکا طاهر - سان پاولی 2
8. امید نصیب - سیمرغ البرز
9. مصطفی آزادزوی - اوبرهاسن آلمان
10. امرالدین شریفی - شاهین آسمایی
11. سنجر احمدی - اس سی وایر آلمان
12. کیانوش - موجهای آمو
13. محمد عظیم - شاهین آسمایی
14. اباسین علی خیل - آشافینبورگ آلمان
15. حسن امین - ساربروکین آلمان
16. فرزاد عطایی - طوفان هریرود
17. فیصل شایسته - سانگخلا یونایتد تایلند
18. محمد هاشمی - شاهین آسمایی
19. محمود آزاد - شاهین آسمایی
20. اسدالله - سیمرغ البرز

همان طور که دیده می شود شاهین آسمایی با هفت بازیکن حضوری پر قدرت در این تیم دارد. سیمرغ البرز نیز در این ترکیب دو نماینده دارد در حالی که طوفان هریرود و موجهای آمو هر کدام یک یک نماینده در تیم 23 سال دارند. 

فدراسیون فوتبال کشور ترکیب خوبی را برای این مسابقات ایجاد کرده است. سه بازیکن که سن شان از 23 سال بیشتر هست، ستون فقرات خط دفاع و دروازه را تشکیل می دهند. منصور فقیریار وظیفه دارد تا دروازه افغانستان به آسانی فرو نریزد. 

اسلام امیری و شریعتیار مدافعین با تجربه ای هستند. در کنار این دو، روح الله اقبالزاده، اباسین علی خیل، حسن امین و فرزاد عطایی با تجربه بین المللی که در کارنامه دارند می توانند خط دفاع را مستحکم سازند.

در خط میانی حضور مصطفی آزادزوی و فیصل شایسته اهمیت زیادی دارد. بازیکنان داخلی و هم چنین کنشکا طاهر باید وسط میدان را در اختیار بگیرند و قابلیت خود را به رخ بکشند. این همان قسمتی است که افغانستان به بازیکنان خلاق نیاز دارد. 

در خط حمله اما بازیکنان قابل اتکا کم هستند. سنجر احمدی در این اواخر نمایش خوبی نداشته است و بازیکنان داخل کشور هم تجربه بین المللی اندکی دارند. به نظر می رسد، تیم ملی کشور در این مسابقات برای گلزنی بیشتر متکی به خط میانی است تا خط حمله. 

افغانستان در گروپ جالبی در این مسابقات قرار گرفته است. اگر فدراسیون فوتبال کشور بتواند یک یا دو مسابقه دوستانه برای تیم ملی 23 سال قبل از سفرشان به ایران، تدارک ببیند، این به زودی می تواند هماهنگی لازم را کسب نماید. با اینکه تیم های ازبکستان، هونگ کونگ و بنگلادش تیم های قوی هستند، اما تیم یکدست افغانستان می تواند امیدوار به صعود به مرحله بعد باشد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر