۱۳۹۳/۱۰/۲۲

اگر از پیروزی متقین نیستید، با پاکستان بازی نکنید


بعد از زخمی ساختن یوسف کارگر، اکنون اتهامات علیه افراد مختلفی مطرح می شود. شایع ترین اتهام علیه بازیکنانی است که توقع داشته اند به تیم ملی دعوت شوند، اما یوسف کارگر از آنها دعوت نکرده است. گروه دوم افراد نزدیک به فدراسیون اند که احتمالاً در یک سال اخیر مورد بی مهری فدراسیون قرار گرفته اند. گروه سومی که علیه آن اتهام است رقبای داخلی فدراسیون است، به خصوص اینکه انتخابات فدراسیون در پیش است و گفته می شد آقای کارگر یکی از کاندیدان ریاست است. اما چهارمین گروه هم کسانی هستند که ربطی به فوتبال ندارند و احتمالاً با آقای کارگر خصومت شخصی داشته اند.

اتهام علیه هر کسی مطرح باشد، بهترین پاسخ به این حمله ناجوانمردانه عدم توقف فعالیت های فوتبالی است. تیم ملی فوتبال افغانستان به تاریخ 6 فبروری در شهر اسلام آباد با تیم ملی پاکستان مسابقه دارد. با توجه به جراحاتی که آقای کارگر برداشته است، مدتی زمان خواهد برد تا وی سلامتی کامل خود را کسب نماید. فدراسیون فوتبال افغانستان اکنون دو گزینه دارد.

اول: فدراسیون فوتبال باید یکی از مربیان داخلی را موظف به ادامه تمرینات تیم ملی نماید.

در صورتی که آقای کارگر تا 6 فبروری بهبود یافت، وی می تواند هدایت تیم ملی را در مسابقه با پاکستان در دست گیرد، در غیر آن، مربی که تیم ملی را تمرین داده است، به هدایت تیم ملی در روز مسابقه نیز بپردازد.

از میان مربیان داخلی، علی عسکر لعلی بهترین گزینه است. او سالهای سال در فدراسیون فوتبال کار کرده است و مورد اعتماد هیات رهبری فدراسیون و خود آقای کارگر است. او تجربه مربیگری تیم ملی را نیز در کارنامه دارد و شناخت خوبی از بازیکنان دارد. حضور او باعث می شود تا تمرینات تیم ملی به شکل مناسبی به پیش بروند.

پیروزی در این مسابقه دوستانه برای افغانستان خیلی مهم است. در صورت برد، افغانستان چهار امتیاز کسب خواهد کرد و این می تواند رده بندی تیم ملی را در جدول فیفا بهبود بخشد و افغانستان بالاتر از تایلند در رده بندی ماه آینده قرار گیرد. 

به احتمال قوی، قرعه کشی مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 و جام ملت های آسیا 2019 در ماه فبروری انجام شود و حضور قدرتمند تر در رده بندی فیفا، باعث می شود تا افغانستان چانس بهتری در قرعه کشی بدست آورد. 

به همین دلیل، لازم است در مسابقه با پاکستان، از یک تعداد بازیکنان خارج از کشور نیز دعوت گردد تا زمینه پیروزی مهیا گردد. 

دوم: گزینه دوم اما در صورتی است که فدراسیون بر پیروزی تیم ملی بر پاکستان متقین نیست. در این صورت، لازم نیست تیم ملی با پاکستان مسابقه بدهد، زیرا تساوی یا شکست برای تیم ملی به معنی سقوط یک پله ای در آسیا در ماه آینده است. یک پله سقوط می تواند افغانستان را از سید سوم به سید چهارم در قرعه کشی مقدماتی جام جهانی انتقال دهد.

هم زمان، فدراسیون فوتبال باید جداً پیگیر این قضیه باشد و از نهادهای کشفی بخواهد تا هر چه زودتر عاملین این قضیه را توقیف نمایند. هدف عاملین این جنایت، ایجاد سکتگی در روند فوتبال کشور بوده، با ادامه تمرینات تیم ملی، آرزوی عاملین این جنایت با خاک یکسان می شود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر