۱۳۹۳/۱/۲۷

کمیته اجرائی تغییرات در نحوه مسابقات آسیائی را تصویب کرد


نشست کميته اجرايي کنفدراسيون فوتبال آسيا امروز (چهارشنبه) برگزار شد که مصوبات زير را به همراه داشت:

1- مسابقات فوتبال جام ملت‌هاي آسيا از سال 2019 به بعد با شرکت 24 تيم به جاي 16 تيم برگزار خواهد شد.

2- مسابقات چلنج کاپ حذف شده و مسابقات 19 تا 30 مي 2014 در مالديو آخرين دوره اين رقابت‌هاست.

3- شيخ سلمان، رئيس بحريني AFC در نشست کميته اجرايي با تبريک قهرماني تيم بانوان جاپان در جام جهاني زير 17 سال، براي ايران، جاپان، کوریای جنوبي و استراليا در جام جهاني 2014 برازيل آرزوي موفقيت کرد. همچنين او براي تيم‌هاي حاضر در مسابقات فوتسال قهرماني آسيا در 2 بخش آقايان و بانوان و چلنج کاپ هم آرزوي مشابهي داشت.

4-
به پيشنهاد کميته مسابقات کنفدراسيون فوتبال آسيا ادغام مراحل مقدماتي جام ملت‌هاي آسيا و انتخابي جام جهاني از دوره آينده تصويب شد. بدين ترتيب تيم‌هاي حاضر در 8 گروه تقسيم‌بندي خواهند شد که 8 تيم نخست به همراه 4 تيم دوم برتر مرحله مقدماتي جواز حضور در دور نهايي مسابقات راهيابي به جام جهاني را کسب خواهند کرد تا تعداد تيم‌هاي آسيايي مرحله نهايي انتخابي جام جهاني از 10 به 12 تيم افزايش يابد.
همچنين ساير تيم‌ها در 6 گروه 4 تيمي براي انتخاب به عنوان 12 تيم ديگر دور نهايي جام ملت‌ها تلاش خواهند کرد. تیم های که شامل این 24 تیم نیست، در نتیجه از مسابقات آسیائی حذف می گردند. دور نهايي جام ملت‌ها و جام جهاني يکسان نبوده و جداگانه برگزار مي‌شود.

5- طرح افزايش روزهاي استراحت مسابقات يک چهارم، نيمه نهايي و فينال مسابقات زير 16 - 19 و 22 سال AFC از يک به 2 روز هم مصوب شد.

6- کميته اجرايي تاکيد کرد از اين پس امتيازدهي به فدراسيون‌هاي عضو کنفدراسيون فوتبال آسيا براساس عملکرد تيم‌هاي ملي و باشگاهي هر کشور خواهد بود که 30 درصد امتياز براساس عملکرد تيم ملي و 70 درصد براساس عملکرد تيم‌هاي باشگاهي است.

7- براساس اين امتيازدهي و رنکينگ فدراسيون‌ها نزد AFC، سهميه و شانس حضور در ليگ قهرمانان آسيا براساس رده ميان تيم‌هاي اول تا 24 رده بندي تقسيم خواهد شد. تيم‌هاي حاضر در ليگ قهرمانان آسيا بايد معيارهاي AFC از جمله سازماندهي ليگ حرفه‌اي و فراهم آوردن امکانات صوتي و تصويري را داشته باشند.

نمايندگان کشورهاي رده 25 تا 33 اين رنکينگ در مسابقات AFC کاپ شرکت خواهند کرد و نمايندگان کشورهاي رده 33 تا 47 هم فرصت حضور در پلي‌آف AFC کاپ را خواهند داشت.

8- کميته اجرايي کنفدراسيون فوتبال آسيا شکل برگزاري مسابقات ليگ قهرمانان آسيا و AFC کاپ را تاييد کرده و طرح اصلاحات قوانين که در اين جلسه ارائه شده در نشست فوق العاده کنفدراسيون فوتبال آسيا که 9 ژوئن در سائوپائولو برزيل برگزار خواهد شد، مورد بررسي قرار مي‌گيرد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر